Bagażniki bazowe – rodzaje i zastosowanie

Bagażniki bazowe – rodzaje i zastosowanie

Skieruj się tu, aby zamówić poprzeczki na relingi.

Podróż autem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszelkie niezbędne w trakcie urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie pomieścimy całości w bagażniku. Po pierwsze z tego powodu, że ich liczba w przypadku także niewielkiej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć przede wszystkim o rowerach czy nartach, których zmieszczenie w bagażniku przeciętnego samochodu jest niemożliwe. Rozwiązaniem tego problemu są uchwyty samochodowe i bagażniki dachowe dostosowane do przewozu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – załóż box dachowy

Ładowność samochodu w dużym stopniu zwiększa zastosowanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten rodzaj bagażnika nie tylko zapewnia przewożonym przedmiotom ochronę przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale również nie wpływa znacząco na zmniejszenie osiągów pojazdu, gdyż posiada opływową budowę. Do jego montażu potrzebne są poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić później. Pamiętajmy jednakże, by dobór modelu pasującego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć specjalistom. W przeciwnym wypadku umocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe na dach i tył auta

Poza poprzeczkami samochodowymi, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy samochodem deski snowboardowe, SUPy czy rowery. Uchwyty tego typu są przeważnie dedykowane do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym maksymalny stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe mogą być założone zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na haku holowniczym lub pokrywie. To drugie rozwiązanie jest polecane z uwagi na to, że rowerom nie grozi wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Lokalizacja firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]

Post Author: