Bielizna i odzież kompresyjna – szybsza regeneracja mięśni

Bielizna i odzież kompresyjna – szybsza regeneracja mięśni

Zamów odzież kompresyjną.

W zasadzie każdy słyszał o termoaktywnej odzieży sportowej, jednak nie wszyscy spotkali się z określeniem „odzież kompresyjna” w odniesieniu do sportu, bowiem to pojęcie częściej łączone z akcesoriami stosowanymi w medycynie. W tym wpisie przedstawimy ten typ odzieży sportowej i opiszemy, jak wpływa ona na skuteczność treningu osoby, która ją nosi.

Sportowa odzież kompresyjna osłania organizm przed mrozem i przegrzaniem

Odzież i bielizna kompresyjna to specjalistyczne wyroby, które mają liczne właściwości pozytywnie oddziałujących na komfort ćwiczeń. Mięśnie otoczone taką odzieżą szybciej się regenerują, bo mocno przylega ona do skóry. Kontrolowany ucisk, jaki daje ta zwykle bezszwowa odzież, skutkuje lepszym dotlenieniem i ukrwieniem tkanek oraz skuteczniejszym odprowadzeniem kwasu mlekowego z pracujących mięśni. Wysokiej klasy odzież uciskowa latem nie pozwoli na przegrzanie organizmu, z kolei w jesienne miesiące sprawnie osłoni go przed wychłodzeniem. Ta właściwość ubrań kompresyjnych pozwala na używanie ich zarówno przez sportowców trenujących w zaciszu siłowni, jak i tych lubiących ćwiczenia outdoorowe. Kolejną niezmiernie ważną właściwością odzieży i bielizny kompresyjnej jest zdolność protekcji mięśni przed mikrourazami, gdyż zmniejsza ona wstrząsy oraz wibracje mięśni, nagminnie pojawiające się w trakcie treningów o charakterze siłowym.

Poprawnie dopasuj rozmiar odzieży kompresyjnej

Odzież kompresyjna przeznaczona jest przede wszystkim do zakładania jej podczas energicznych ćwiczeń. Przykładowo koszulki o właściwościach uciskowych podtrzymują mięśnie grzbietu i brzucha oraz umożliwiają należytą wentylację skóry, z kolei spodenki kompresyjne normują pracę tkanki mięśniowej kończyn dolnych, a co za tym idzie pomagają biegaczom osiągnąć lepsze rezultaty. Zawodowi sportowcy, skupieni na treningu mięśni całego ciała często korzystają z kombinezonów kompresyjnych, zaś przeciętni bywalcy klubów fitness najczęściej ograniczają się do zestawu koszulka + legginsy. Sportowe skarpetki bądź getry kompresyjne można ubierać na czas treningów, jednakże poleca się stosować je raczej bezpośrednio ćwiczeniach, celem szybszej odbudowy mięśni. Kluczowe jest też, aby dobrze dobrać rozmiar bielizny czy odzieży kompresyjnej, tak aby nie powodowała zbyt silnego ucisku, który mógłby niekorzystnie wpłynąć na krążenie. Odzież i bieliznę kompresyjną męską oraz damską bez trudu dostaniemy w większości sklepów sportowych.

Lokalizacja firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]

Post Author: