Bursztyn w biżuterii

Bursztyn w biżuterii

Szukasz biżuterii z bursztynem? Sprawdź www.bizutik.pl.

Biżuteria z bursztynem nadal jest popularna – zarówno wśród młodych ludzi, jak i znacznie bardziej dojrzałych osób. Zainteresowanie nią nie może jednak dziwić – bursztyn należy wszak do najatrakcyjniejszych surowców, a łatwość jego w nadawaniu mu rozmaitych kształtów sprawia, że wykonane z niego naszyjniki można dopasować do najróżniejszych mód. Żeby zachować jej wygląd, musimy o jantar właściwie się zatroszczyć. Jak? Powie wam opracowany przez nas poradnik.

Biżuteria z bursztynem – jak ją chronić?

Złoto Bałtyku to nadzwyczaj delikatny surowiec – dlatego biżuteria z bursztynem koniecznie powinna być trzymana we właściwych warunkach. Jantarowy naszyjnik musimy owinąć miękką szmatką, a następnie szczelnie otulić folią oraz umieścić w drewnianej szkatułce. Powinniśmy również mieć na uwadze, by w pojedynczym opakowaniu nie przechowywać kilku ozdób – mogą się przecież porysować.

Konserwacja biżuterii z bursztynem

Bursztyn nie toleruje silnych substancji czyszczących. Lepiej zatem postąpimy, wykorzystując do jego czyszczenia delikatniejsze specyfiki – na przykład mleczko migdałowe albo kosmetyki dla dzieci. Biżuteria z bursztynem musi być czyszczona miękką szmatką, nieznacznie zwilżoną wodą – nigdy nie może być jej za wiele.

Wiekowa biżuteria z bursztynem

Znalazłeś na strychu wiekową biżuterię z bursztynem? Na pewno nadal robi wielkie wrażenie, ale czas odcisnął na niej swoje piętno. Czy można ją odrestaurować? Podchodząc do tego sam, możesz jedynie jeszcze bardziej ją zepsuć – powinieneś zatem powierzyć ją złotnikowi.

Lokalizacja firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]

Post Author: