rękawice ochronne

Chroń dłonie w trakcie pracy – o rękawicach ochronnych

Podczas wykonywania licznych czynności w zakładzie pracy, częścią ciała, która jest wyjątkowo narażona na rozmaite skaleczenia są dłonie. Z tej przyczyny wynika zatem potrzeba ich protekcji skutecznymi środkami, jakimi są poprawnie dobrane do charakteru pracy rękawiczki ochronne.

Skoncentrowane odczynniki chemiczne, Detergenty – przed tym chronią rękawice ochronne

Rozróżnia się trzy kategorie rękawic ochronnych, pośród których kategoria I świadczy o tym, iż rękawice ochraniają dłonie w warunkach niedużego niebezpieczeństwa uszkodzenia rąk, z kolei kategoria III to już rękawice do zastosowania w środowisku dużego ryzyka, między innymi w trakcie pracy ze żrącymi detergentami czy odczynnikami chemicznymi zdolnymi okaleczyć skórę (np. z toluenem, z sodą kaustyczną albo z formaldehydem), bardzo niską temperaturą albo groźnymi czynnikami biologicznymi. Zadaniem zatrudniającego jest tym samym dostarczenie pracownikom odzieży ochronnej prawidłowo dopasowanej do specyfiki wykonywanej przez nich pracy. Dlatego przed zakupem rękawic ochronnych nieodzowna jest weryfikacja, czy wybrany produkt ochronny posiada certyfikaty potwierdzające spełnianie niezbędnych norm technicznych, czyli czy zabezpiecza on przed zagrożeniami, z którymi pracownik ma kontakt. Informacja o spektrum ochrony na ogół opisana jest na rękawicach w postaci prostych do zrozumienia symboli.

Od kogo zamówić rękawiczki ochronne jednorazowe, antyprzecięcioiwe i nakrapiane?

Jednym z uznanych krajowych dostawców oraz wytwórców przeróżnego rodzaju rękawiczek ochronnych i jednorazowych jest sieradzka marka Global Food Hygiene, która w swoim asortymencie dysponuje rękawicami spełniające normy wszystkich wymienionych uprzednio w poprzednim akapicie kategorii. Są to między innymi rękawice robocze pokryte nitrylem, lateksem lub poliuretanemktóre wyraźnie usprawniają chwytność i cechują się lepszą odpornością na ścieranie, rękawice antyprzecięciowe oraz rękawice do rzeźni wytwarzane z odpornej stali nierdzewnej, które chronią przedramię i dłoń użytkownika, jak również rękawiczki bawełniane, które chętnie stosowane są w branży spożywczej lub jako warstwa wewnętrzna pod inne, gumowe rękawice, które mogłyby podrażnić skórę. Rzecz jasna w ofercie Global Food Hygiene nie brakuje także dużego wyboru rękawiczek foliowych z polietylenu (również modelu z zarękawkami) oraz jednorazowych, niepudrowanych rękawic nitrylowych i lateksowych niezbędnych w branży kosmetycznej, spożywczej i medycznej.

Lokalizacja firmy:
Global Food Hygiene D.Urbański Spółka Komandytowa
Kuśnie 41D
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 36 66
E-mail: [email protected]

Post Author: