Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Dlaczego warto założyć shuttersy w salonie i w sypialni?

Zajrzyj tu jeśli szukasz przykładów odnośnie shuttersów w salonie

Szutersy (shutters), a więc dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się na ogół z pomieszczeniami zaaranżowanymi w stylu tropikalnym lub południowoamerykańskim. Ale ten moduł zabezpieczenia okiennic można zastosować także w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a równocześnie bardzo dobrze wyglądające rozwiązanie, które w wielu sytuacjach zda egzamin lepiej niż popularniejsze obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – ozdoba oraz praktyczne wykorzystanie

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, mają dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Shuttersy wyraźnie podnoszą walory estetyczne salonu. Ich lamele są masywniejsze, dzięki czemu doskonale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są arcyważne, ponieważ to w salonie podejmuje się gości, jak również spędza się w nim sporą część dnia. Z tego powodu warto zatroszczyć się, aby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale także przytulne. Dowolność ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, kiedy chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub całkowite jego przyciemnienie, kiedy chcemy włączyć film.

Shuttersy w sypialni – doskonałe rozwiązanie dla alergików

Opcja kontroli dostępu światła do wnętrza jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni przydadzą się jednak również z innej przyczyny – za ich sprawą da się efektywnie korygować temperaturę pomieszczeniu, która ma przecież ogromny wpływ na nasz mocny sen. Z pomocą okiennic wewnętrznych zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w sypialni ciepło, a w okresie letnim łatwiej jest utrzymać w niej niższą temperaturę. Poza tym shuttersy tworzą efektywną zaporę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to także znakomite rozwiązanie dla osób chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej cząsteczek kurzu aniżeli w plisach firan, a ich czyszczenie jest niezwykle łatwe i trwa dosłownie kilka minut.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się także w pokoju dziecięcym, w łazience oraz w kuchni.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Post Author: