Jak skompletować odzież motocyklową?

Jak skompletować odzież motocyklową?

Jeśli chcesz zamówić odzież na motor, koniecznie wejdź na https://www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa-10882.html.

Od zarania motoryzacji wiadomo, iż poruszanie się na motorze nie jest bezpieczną czynnością. W trakcie potencjalnego wypadku kierowcę motocykla nie chronią pasy i całkowicie przyjmuje on na siebie siłę zderzenia. W związku z tym tak kluczowe dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w dobrą odzież opracowaną właśnie do tego rodzaju jazdy. Odzież na motor nie tylko ogranicza możliwe obrażenia prowadzącego, ale także chroni go przed wiatrem, promieniami słonecznymi oraz deszczem, co zwiększa wygodę jazdy.

Najważniejsza odzież na motor – co przede wszystkim trzeba mieć?

Kompletując odzież na motocykl na początku trzeba wyposażyć się w kask, bowiem zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, niezależnie od tego czy pędzimy sportowym ścigaczem po ekspresówce, czy poruszamy się wolno na skuterze. Jest to też najważniejszy element protekcji motocyklisty, ochraniający głowę przed obrażeniami, które mogą wywołać poważne konsekwencje dla jego zdrowia, a czasem i życia.

Do zabezpieczenia innych części ciała podczas jazdy jest multum możliwości. Entuzjasta motorów może skomponować swój ubiór sięgając po stosowną spodnie oraz kurtkę przeznaczone specjalnie do jazdy na motorze albo wybrać kombinezon (dwu- bądź jednoczęściowy). W sklepach motoryzacyjnych w asortymencie znajdziemy odzież skórzaną i tekstylną. Wiadomo, skóra jest wyjątkowo wytrzymałym na zniszczenia materiałem, co nie znaczy, iż odzież motocyklowa wytworzona z tekstyliów ochrania w mniejszym stopniu – wykorzystuje się w niej materiały o ogromnej odporności na ścieranie oraz wysokie temperatury. Te elementy okrycia motocyklisty posiadają stosowne wzmocnienia (slidery) osłaniające łokcie, kolana i barki, które podczas upadku są najbardziej wystawione na otarcia.

Slidery, buty oraz pozostałe akcesoria

Innymi kluczowymi elementami odzieży motocyklowej są rękawice i obuwie. Rękawice w czasie wypadku chronią dłonie przed poważnymi urazami, ponieważ to nimi odruchowo zasłaniamy resztę ciała wyciągając je przed tors i głowę, przez co narażamy je na głębokie otarcia skóry i złamania. Warto więc zaopatrzyć się rękawice ze wzmocnionymi elementami ochraniającymi wewnętrzną powierzchnię dłoni i kłykcie. Stosowne buty na motor oprócz tego, że chronią drobne kości śródstopia, gwarantują również większą przyczepność, a przez to dokładniejszą kontrolę nad ciężkim motocyklem.

W jakie jeszcze dodatki do ubrań na motor powinno się wyposażyć? To oczywiście camelbagi, kominiarki, gogle jeśli korzystamy z kasku crossowego, a także posiłkowe zbroje, slidery czy też ochraniacze.

Lokalizacja firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]

Post Author: