buty do jazdy konnej, buty jeździeckie

Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Jazda konna w ostatnich latach zyskuje coraz większą popularność. W rzeczy samej nie może to zaskakiwać – zwłaszcza, jeżeli zna się spore atuty tej dziedziny sportu. Najważniejsze z nich to: ćwiczenie dobrej postury, wzmocnienie wszystkich partii mięśniowych, jak również polepszenie kondycji. Poza tym ma pozytywne oddziaływanie na psychikę: wspiera zacieśnianie bliskich relacji, podnosi poczucie odpowiedzialności i redukuje stres. Żeby jednak maksymalnie korzystać z dobrodziejstwa jazdy konnej, musimy należycie dobrać strój i buty do jazdy konnej. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – sztyblety a może oficerki?

Rozróżnia się 2 główne rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Te drugie sięgają nieco powyżej kostki – są zatem o wiele krótsze. Oficerki to natomiast obuwie niezwykle wysokie, sięgające za kolano. Dzięki temu gwarantują ochronę większej powierzchni nogi, minimalizując zagrożenie powstawania zadrapań i siniaków. Sztyblety są znacznie tańsze, jakkolwiek decydując się na ich kupno, warto pamiętać o tym, aby wyekwipować się także w osłonę na nogi – czapsy bądź sztylpy.

Z jakich materiałów szyje się buty do jazdy konnej?

Podczas wyboru butów jeździeckich, koniecznie zwróćmy uwagę na tworzywo, z jakiego są one wykonane. W sklepach znajdziemy obuwie zrobione ze skóry i jej rozmaitych imitacji. Te pierwsze są z pewnością droższe, lecz warto się na nie zdecydować z uwagi na większą wytrzymałość oraz możliwość dostosowania się buta do konturu stopy właściciela. Zalecane są zwłaszcza buty cielęcej skóry, która jest miękka i szybko przybiera oczekiwany kształt. Skóra bydlęca prezentuje się nieco gorzej, ale jej przystępna cena jest sporą zaletą.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: