Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Kilka słów o profesjonalnych drukarkach 3D dostępnych na polskim rynku

Chcesz zamówić drukarkę 3D? Sprawdź https://cadxpert.pl/drukarki-3d/.

W asortymencie firmy CadXpert odnajdziesz tylko urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: FormLabs oraz MakerBot, których CadXpert jest jedynym dystrybutorem, a także Stratasys (jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem). Drukarki 3D, które mamy w naszej ofercie, pracują m.in. w technologiach: PolyJet, FDM oraz SLA.

Stratasys – lider branży drukarek 3D

Stratasys jest światowym liderem na rynku drukarek 3D. Od ponad trzydziestu lat – a konkretnie od 1988 r. – zaopatruje klientów nowoczesne rozwiązania oraz urządzenia. Oszacowano, iż używając drukarek 3D oraz drugich produktów Stratasys można obniżyć wydatki na produkcję i czas na nią przeznaczony praktycznie o 90%. Kluczowe założenia pracy ekspertów marki Stratasys to gwarantowanie wysokiej klasy usług i drukarek 3D, jak również wsparcie merytoryczne i techniczna. Hit sprzedażowy z oferty drukarek 3D marki Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, polecane dla przemysłu oraz biznesu. Nowością w naszej ofercie jest kolekcja F120 – kompaktowa wersja drukarek 3D do ekspresowego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – niewielkie drukarki 3D

Formlabs to następny wiodący producent drukarek 3D. Czym charakteryzuje się ta firma w branży urządzeń do druku 3D? Formlabs dostarcza niezwykle zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, a także specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, jak m.in. SLS i SLA. Nową propozycją w ofercie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, pracujące w autorskiej, prekursorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest odmianą technologii SLA. Ta drukarka – tak samo jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się bezproblemową obsługą oraz ergonomiczną budową. Czym prekursorska technologia LFS odróżnia się od SLA? Jeszcze lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą precyzją oraz szybkością druku, jak również dokładniejszym odwzorowaniem najdrobniejszych detali. W LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, w związku z tym można otrzymać identyczne makiety, do czego dąży się najczęściej w masowej, seryjnej produkcji.

MakerBot – wydruki w technologii FDM

MakerBot konstruuje wysokiej klasy zaawansowane drukarki 3D, działające wykorzystujące technologię FDM. Drukarki 3D tej firmy są szeroko stosowane w różnorodnych gałęziach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To propozycja, która korzysta z materiałów dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie odbywa się w zamkniętej komorze nagrzewanej do 100 stopni Celsjusza. Otrzymany druk jest precyzyjny oraz solidny, a w toku procesu wydruku nie zdarza się przemieszczenie warstw oraz nie występują zniekształcenia.

Lokalizacja firmy:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]

Post Author: