Zobacz, gdzie zamówić lampę solną.
Drobne ozdoby z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z rozmaitych wycieczek po świecie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest pomieszczenie. Rzadko jednak są to przedmioty funkcjonalne – z reguły służą jako zwykłe ozdoby. Minerałem, z którego można jednak wyprodukować przedmioty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Sporządza się z niej najczęściej lampy, ale to nie wszystko.
Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju
Lampy solne są ładne i łatwo dobierzemy je do aranżacji pomieszczenia, bo występują w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich odcieniach. Każda lampa solna jest wyjątkowa niczym linie papilarne, ponieważ nie ma kamieni o bliźniaczych kształtach ani strukturze krystalizacji. Wyjątkowo modne są lampy solne, których klosze cechują się nie obrobioną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, że rękodzielnicy parający się robieniem tych lamp, nadają im bardziej regularne kształty, np. sześcianu bądź walca.
Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?
Wiele ludzi wierzy, iż lampy solne mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania jonów ujemnych, równoważących te wytwarzane przez wszędobylska elektronika. Ujemne jony poprawiają jakość powietrza i pomagają w oddychaniu między innymi ludziom chorym na na astmę czy alergię. Blask, jaki dają te lampy, jest delikatny i kojący, toteż poleca się używanie ich jednostkom cierpiącym na brak snu lub stres, bowiem przy nich można skuteczniej się wyciszyć. Ale z soli kamiennej nie tworzy się wyłącznie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na biżuterię i estetyczne świeczniki, a większe bloki z soli himalajskiej wykorzystuje się w gastronomii, jak również dekoracji wnętrz.
Lokalizacja firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice
Mob.: +48 669-997-776
E-mail:
[email protected]