Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Listwy drewniane – idealne wykończenie podłogi

Dowiedz się, gdzie nabyć listwy podłogowe, wejdź na https://www.balticwood.pl/oferta/listwy

Wydają się mało znaczącym elementem, ale ich stylistyka może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie przewodów i ochraniają dolną część ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest istotne w szczególności w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, aby nie bagatelizować ich doboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie danego modelu.

Listwy drewniane i imitacje z PVC bądź MDF

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter mieszkania i świetnie współgra ze stylowymi meblami bądź dodatkami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wytworzone z MDF bądź PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się montaż minimalistycznych, geometrycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wyprodukowane zarówno z drewna, jak i innych tworzyw. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć także nietypowy kolor, jeśli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Lokalizacja firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]

Post Author: