Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Oczyszczacz powietrza – gwarancja czystego powietrza w domu

Kwestia zanieczyszczenia atmosfery trafiła już do świadomości statystycznego Polaka i rzadko bywa umniejszana. Obywatela naszego kraju zauważyli, iż czystość powietrza, którym na co dzień oddychamy, ma znaczący wpływ na nasz stan fizyczny. Tak długo jak nie będą wdrożone efektywne rozwiązania, każdy powinien zatroszczyć się o swoje zdrowie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowinka na rodzimym rynku

Im bardziej rozwinięty region, tym bardziej prawdopodobna groźba pojawienia się wysokiej kondensacji pyłów zawieszonych PM2,5 i PM10. Na rozwój wielu schorzeń płuc narażeni są w szczególności mieszkańcy metropolii oraz terenów w pobliżu fabryk wydzielających do atmosfery znaczne ilości pyłów zawieszonych. Codzienne stosowanie oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże w dużej mierze osłabić niekorzystne oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na naszym rynku – oczyszczacze powietrza licznych cenionych producentów, jak np. LIFAair, Cado czy Webber, od lat znajdują się w ofercie wielu sklepów. Co istotne, poza wyłapywaniem z powietrza cząsteczek pyłu, często posiadają one również inne przydatne funkcje.

Oczyszczacze powietrza usuwają nie tylko pyły oraz bakterie

Oczyszczacze powietrza dostępne są w wielu rozmiarach, wobec tego łatwo kupimy sprzęt najlepsze do danej objętości wnętrza. Są to urządzenia niezbyt ciężkie, zatem swobodnie daje się je przestawiać między pokojami. Poza eliminowaniem z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, zatrzymują one też mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być źródłem licznych reakcji alergicznych czy też chorób, jak również niebezpieczny formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza oprócz tego jonizuje i nawilża powietrze, co tworzy we wnętrzu rześką atmosferę, a jednocześnie gwarantuje lepszy sen. Niektóre oczyszczacze posiadają też czujniki alarmujące o obecności CO2. Używanie oczyszczacza powietrza rekomenduje się przede wszystkim alergikom.

Post Author: