wewnętrzne okiennice, shutters, szatersy

Okiennice dekoracyjne shutters – dom w zupełnie innym stylu

Projektując wystrój domu, z reguły nie poświęca się dużo uwagi dekoracji okien. Przeważnie decyzja pada na tradycyjne aranżacje, czyli zasłony oraz firany, które nieraz łączone są dodatkowo z żaluzjami. Aczkolwiek jest jeszcze inne mniej rozpowszechnione nad Wisłą rozwiązanie – okiennice dekoracyjne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych ruszają się, tym samym można ustawiać je pod przeróżnymi kątami, zależnie od zachcianek lokatorów. Wytwarza się je z drewna, polichlorku winylu (PCV), jak również z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, jednakże bardzo dobrze sprawdzą się też na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszych domach spotyka się w dalszym ciągu stosunkowo rzadko, ale każdy z nas zapewne rozpoznaje je z telewizji bądź kina, gdyż te okiennice są nadzwyczaj popularne na obszarach z gorącym klimatem, czyli w Afryce Południowej czy w Australii.

Plusy wewnętrznych okiennic typu shutters

Niezależnie od tego, że shuttersy okiennice ozdobne shutters pięknie wyglądają, mają one również praktyczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować użycie promieni słonecznych: w gorące miesiące hamować nagrzewanie się wnętrz, a zimą – zatrzymać ciepło przez dłuższy czas. Okiennice wewnętrzne świetnie komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i można umieścić je na większości ram okiennych. Wytwarza oraz instaluje się je na zlecenie, co skutkuje tym, że są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają pomieszczeniom nader szykowny wygląd, a więc wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Trzeba dodatkowo zaznaczyć, iż shuttersy reguluje się bez stosowania żyłek, co posiadacze psotliwych zwierząt lub rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby wplątać się sterczące żyłki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Lokalizacja firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]

Post Author: