Rzeźba do ogrodu – sztuka w przestrzeni prywatnej

Rzeźba do ogrodu – sztuka w przestrzeni prywatnej

Nowoczesne rzeźby do ogrodu mogą być ustawione nie tylko w przestrzeni miejskiej, ale również na prywatnych posesjach. W której technice się je tworzy? Kto najczęściej zamawia fontanny w formie dekoracyjnej figury i rzeźby ogrodowe?

Nowoczesne rzeźby ogrodowe – nieprzeciętna metoda aranżacji przestrzeni

Rzeźby ogrodowe stają się coraz bardziej popularnym sposobem na urozmaicenie prywatnych ogrodów i przestrzeni municypalnej. Dzisiaj ogromnym zainteresowaniem cieszą się kreatywne rzeźby wytworzone techniką odlewu, których kształt został opracowany w oparciu o preferencje zamawiającego, jego upodobania, jak również wielkość ogrodu. W dużych przestrzeniach wspaniale komponują się większe, monumentalne projekty, które chwytają za serce swoim majestatycznym charakterem. W skromniejszych ogrodach poleca się z kolei zastosowanie niewielkich rzeźb. Klienci wybierają pomiędzy rzeźbami w stylu minimal lub wręcz przeciwnie – zdecydować się na bogate ornamenty. Wybór właściwej figury musi uwarunkowany stylem ogrodu oraz tym, jaki skutek pragniemy finalnie osiągnąć. Sporym popytem cieszą się również niecodzienne rzeźby użytkowe, jak np. fontanna ogrodowa. Figury te są znakomitą formą aranżacji przestrzeni.

Dla kogo nowoczesne rzeźby do ogrodu?

Rzeźba ogrodowa to wyraz artystycznej ekspresji i jest kupowana przez klientów różnego rodzaju. Nadzwyczajnie dobrze komponuje się na skwerach, miejskich zieleńcach, laskach, może też być ozdobą posesji przy hotelu, muzeum, gmachu ministerialnym, placówce naukowej bądź innym obiekcie o charakterze komercyjnym lub publicznym. Rzeźb poszukują też klienci indywidualni, którzy pragną stworzyć w swoim ogrodzie niezwykły klimat. Można wybrać rzeźbę w minimalistycznym stylu, która zaakcentuje współczesny charakter ogrodu albo zdecydować się na dzieło stylizowane na zabytkowe. Popularne stają się także okazałe rzeźby orientalne, które będą fenomenalnym dopełnieniem ogrodu utrzymanego w stylu azjatyckim.

Post Author: