Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Skład i działanie środków do dezynfekcji powierzchni

Nie szukaj już więcej! Tu kupisz środki dezynfekcyjne stosowane w szpitalach.

Specjalistyczne środki do dezynfekcji powierzchni pomagają utrzymać czystość rozmaitych powierzchni. Jak działają i gdzie są używane? Dlaczego należy się w nie zaopatrzyć?

Środki do dezynfekcji powierzchni – skład i działanie

Dostępne w sprzedaży środki dezynfekcyjne mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Z ich pomocą możliwe jest usunięcie chorobotwórczych czynników, które mogą mieć negatywny wpływ na organizm człowieka i transferować zakażenia krzyżowe. Specjalistyczne preparaty są wzbogacone o składniki usuwające bakterie oraz inne drobnoustroje. W skład środków do dezynfekcji powierzchni zazwyczaj wchodzi alkohol, czterorzędowe związki amonowe, chlor, aldehydy, poliaminy, nadtlenek wodoru, kwas nadoctowy, a także sporo innych komponentów. Do często stosowanych środków należą żele, oleje (np. do przyrządów chirurgicznych), płyny w sprayu oraz chusteczki do dezynfekcji.

Zastosowanie środków do dezynfekcji powierzchni

Środki antyseptyczne używane są wszędzie tam, gdzie niezbędne jest zachowanie sterylnej czystości – w placówkach gastronomicznych, medycznych, laboratoriach czy na stołówkach, w kuchniach. Środki do dezynfekcji powierzchni służą do odkażania urządzeń sanitarnych, blatów, toalet, podłóg, znajdują też zastosowanie przy myciu maszynek do mięsa, blenderów, krajalnic, sztućców oraz innych maszyn czy przedmiotów. Kluczowe jest dobranie właściwego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty mogą działać zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Zachowanie ostrożności jest konieczne w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – umywalek, pisuarów czy muszli klozetowych.

Lokalizacja firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]

Post Author: