Sól himalajska – właściwości oraz zastosowanie

Sól himalajska – właściwości oraz zastosowanie

Koniec bezskutecznych poszukiwań! Sól himalajska sklep znajdziesz pod tym linkiem.

Sól himalajska już od wielu lat gości w naszych domach. Czy zdajesz sobie sprawę z tego jednakże, iż posiada ona szersze wykorzystanie? Przeczytaj, jakie właściwości posiada sól himalajska oraz w jaki sposób masz możliwość ją wykorzystać.

Sól himalajska – charakterystyka oraz pochodzenie

Sól himalajska uważana jest za jedną z najzdrowszych soli na świecie. Wydobywana jest z Himalajów, z rewiru Pendżab położonego w Pakistanie. Charakteryzuje się ślicznym różowym odcieniem, jaki pochodzi od obecności minerałów, takich jak żelazo, magnez lub potas. To naturalnie unikalny skład mineralny nadaje sól himalajskiej nietuzinkowy smak i kolor.

Jakie właściwości ma sól himalajska?

Sól himalajska obejmuje kilkadziesiąt różnych minerałów i pierwiastków śladowych, co sprawia, że jest w znacznym stopniu bardziej odżywcza aniżeli standardowa sól kuchenna. W jakich aspektach może pomóc? Regulacja ciśnienia krwi: zawartość potasu w soli himalajskiej ma prawo pomagać w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, co przyczynia się do regulacji ciśnienia krwi. Wspomaganie układu trawiennego: niektórzy twierdzą, iż sól himalajska może wspierać trawienie poprzez aktywizowanie produkcji kwasu żołądkowego. Zredukowanie zmęczenia i stresu: minerały zawarte w soli himalajskiej, szczególnie magnez, są w stanie pomagać w redukcji stresu i zmęczenia. Dodatkowo sól himalajska jest znana z atrybutów jonizujących, co oznacza, iż może pomagać w oczyszczaniu powietrza poprzez przyciąganie cząsteczek zanieczyszczeń. W tym celu stosuje się ją do produkcji lamp oraz żyrandoli solnych.

Jakie zastosowanie ma sól himalajska?

Często okazuje się, że sól himalajska to nie wyłącznie kuchenna przyprawa, chociaż to jej najpopularniejsze wykorzystanie. Prócz tego, używana jest do: Kąpieli solnych: dodanie soli himalajskiej do kąpieli może przynieść relaksujące doświadczenie, równocześnie nawilżając skórę oraz dostarczając cennych minerałów. Płukania gardła: roztwór soli himalajskiej może być używany do płukania gardła, co pomaga w kojeniu podrażnień i infekcji. Fabrykacji lamp i świeczników solnych: bryły soli himalajskiej z żarówką lub ewentualnie świeczką tealight stanowią śliczny element ozdobny, ale także mają korzystny wpływ na jakość powietrza w pomieszczeniu. Ze względu na właściwości oraz duże zastosowanie, sól himalajska nazywana będzie naturalnym skarbem z wnętrza gór.

Lokalizacja firmy:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]

Post Author: