Toczki i kaski jeździeckie – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Toczki i kaski jeździeckie – bezpieczeństwo jest najważniejsze

Więcej informacji o toczku do jazdy konnej.

Jazda konna jest jedną z tych dziedzin sportu, gdzie ryzyko upadków jest dość duże. A te, ze względu sporą wysokość i prędkość, mogą być naprawdę groźne. Na urazy narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – toczki oraz kaski jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych akcesoriów?

Toczki czy kaski do jazdy konnej? Co wybrać?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszym jeździeckim okryciem głowy. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest z reguły wykonany z włókna szklanego i jest czymś pośrednim pomiędzy tradycyjną czapką, a kaskiem. Nie zapewnia jednak tak solidnej ochrony jak kask, przez co zalecany jest raczej do jazdy rekreacyjnej przy niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty odpowiednich organizacji – w Polsce jest to Polski Związek Jeździecki.

Kupujemy kask lub toczek jeździecki

Najistotniejsza kwestia przy wyborze kasków do jazdy konnej to bezpieczeństwo. Kask powinien dysponować stosownymi certyfikatami, jak również być perfekcyjnie dostosowany do kształtu głowy dżokeja lub umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku należałoby dokupić akcesoria – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego przewożenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie powinno się także iść na kompromis. Dlatego, jeśli w naszym mieście nie wypatrzyliśmy odpowiedniego modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Lokalizacja firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]

Post Author: