meble ogrodowe drewniane, leżak drewniany

Urządzasz ogród – nie zapomnij wyposażyć się w zestaw mebli ogrodowych

Meble, które ustawiamy w domu muszą być ładne, mocne oraz wygodne. Z kolei zgoła odmiennie postrzegamy meble ogrodowe. W polskich ogródkach i na działkach królują metalowo-plastikowe stoliki oraz krzesełka. Lecz nic tak znakomicie nie harmonizuje się z głęboką zielenią natury jak mocne drewniane meble ogrodowe.

Zestawy mebli ogrodowych, w które warto się zaopatrzyć

Jeżeli mamy większy ogród warto urządzić go tak, żeby w czasie wakacji dało się w komforcie wypoczywać a nawet jeść pod gołym niebem. Obowiązkowym wyposażeniem działki lub ogrodu jest wobec tego zestaw ogrodowy – spory stół wraz z zestawem krzeseł w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich potencjalnych gości. Jeżeli ogród jest na tyle przestronny, iż biegnie przez niego kilka ścieżek lub stworzony w nim został kącik z oczkiem wodnym, trzeba wziąć pod uwagę postawienie w tych lokalizacjach drewnianej ławki ogrodowej, na której można przycupnąć albo nawet się położyć i sycić się otaczającym nas spokojem. Lecz nawet gdy brak przestrzeni na ustawienie sporego zestawu ogrodowego, zawsze powinno znaleźć się miejsce na dwa-trzy ogrodowe leżaki, które w dowolnej chwili można rozłożyć, aby cieszyć się relaksem.

Czy warto kupić drewniane meble do ogrodu?

Drewniane są niezwykle mocne, a zarazem świetnie prezentują się zarówno postawione pośród zieleni, jak i jako meble tarasowe bądź balkonowe. Drewno podkreśla swojski charakter otoczenia, jednak nie oznacza to, iż drewniane zestawy ogrodowe muszą być nudne i schematyczne. Drewno umożliwia rozległą kastomizację. Meble można przemalować na różne kolory korespondujące z indywidualną wizją przestrzeni. Nietrudno również podkreślić ich naturalność – należy po prostu użyć stosownej bejcy. Przeciwnie do swoich plastikowych odpowiedników, drewniane meble ogrodowe wytrzymają lata, pod warunkiem, że ich posiadacz zadba o ich staranną pielęgnację. Jeżeli meble będą cyklicznie impregnowane i olejowane według instrukcji producenta, niekorzystne warunki atmosferyczne będą mieć niewielki wpływ na ich zużycie. I co na pewno bardzo ważne dla osób miłujących naturę – meble z drewna są najbardziej ekologiczną opcją, jeśli idzie o urządzenie ogrodu. Nawet gdy z jakiegoś powodu trzeba będzie je wyrzucić, są one odpadem biodegradowalnym o nieznacznym negatywnym oddziaływaniu na środowisko.

Lokalizacja firmy:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]

Post Author: