Urządzenie do drenażu limfatycznego – terapia w możliwa w domu

Urządzenie do drenażu limfatycznego – terapia w możliwa w domu

Chcesz zamówić aparat do masażu limfatycznego? Odwiedź ten adres.

Drenaż limfatyczny to zabieg, którego rolą jest poprawa krążenia limfy w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii w trzeciej dekadzie XX wieku – to zbiór najrozmaitszych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do miejsca ucisku oraz kondycji zdrowotnej pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – presoterapia bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatnich latach fizjoterapeuci coraz częściej wykorzystują aparaty do drenażu limfatycznego, które odtwarzają masaż wykonywany manualnie. Taki sprzęt składa się z specjalnych rękawów podzielonych na komory, które wsuwa się na obrzękłe kończyny dolne albo górne. Dzięki wtłoczeniu powietrza w poszczególne komory aparat naciska na kończynę, stymulując tak przepływ limfy. Jest sporo wskazań do wypróbowania drenażu limfatycznego. To między innymi obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki bądź powstałe w wyniku urazów. Korzysta się z niego też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania czy jako wsparcie w niwelowaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana w świecie profesjonalnego sportu, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po zwiększonym wysiłku.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Szerokie możliwości użycia aparatów do masażu limfatycznego wpłynęło pozytywnie na progres tego sprzętu. Obecnie osoby raz za razem stosujące tę formę masażu mogą przeprowadzić zabieg w we własnym domu, przy użyciu nowoczesnych aparatów Move4, Move6 oraz Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu używanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w rękawach – im więcej przegródek, tym skuteczniejszy jest drenaż. Aparaty CarePump nie zabierają wiele miejsca i są stosunkowo lekkie, toteż bez przeszkód można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego musi być wcześniej omówione z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to m.in. zakrzepica bądź stany zapalne, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]

Post Author: